italian food Krakow

Dobra włoska restauracja – klasyczne menu

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej wrażliwi degustują mniej znane potrawy – canelloni, gnocchi i desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją warto zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w menu można znaleźć również mniej typowe dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i potrawy z różnych części Włoch. Najlepsza włoska restauracja stworzy naturalnie włoski klimat.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Aromatyczne wino z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która ubiega się do bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Posiłek koniecznie powinien obejmować również trunek. Lampka czerwonego wina to we Włoszech norma. zobacz Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta oraz nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać szeroki wybór win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność włoskiego gotowania bez wahania warto poszukać restauracji, która potrafi podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *