Italian Cuisine Krakow

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz dobrze zjeść? Pośród szerokich alternatyw, które daje kuchnia europejska na główną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi włoska restauracja, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Podczas gdy włoskie dania to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne jedzenie włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. Dobra restauracja włoska Kraków Ryby, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz przeróżne przyprawy, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też canelloni, focaccia, ravioli oraz liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *